کارگاه و سخنرانی آرمین دانشگر

PLAY TEHRAN

      FORM AND DEFORMITY

 

http://ceat.ir/fa/pages/sp573408/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87-PLAY-TEHRAN-%D9%88-%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A2%D8%B1%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%B1.html

با حضور آرمین دانشگر استاد معماری دانشگاه وین اتریش، دانشجویانی از سراسر کشور در کارگاهی سه روزه تمرین معماری فشرده ای را پشت سر گذاشتند. موضوع کارگاه  فرم و تغییر فرم نام داشت. در ابتدا از بین حدود 70 متقاضی شرکت در کارگاه با توجه به سوابق تحصیلی و طراحی 30 دانشجوی برتر برای شرکت در کارگاه انتخاب شدند. دو هفته قبل از شروع کارگاه موضوع طراحی در اختیار دانشجویان قرار گرفت تا روند طراحی خود را آغاز کنند  تا شروع کارگاه با ارائه ایده های دانشجویان باشد. دانشجویان می بایست از اشیاء روزمره همچون لیوان، کاسه، قوری، چسب نواری، بشقاب، چنگال، قاشق، مخلوط‌کن، سماور، توستر، فلش دیسک، موس کامپیوتر، شانه، برس، قیچی، چاقو، لامپ، کلید، زنجیر، جاکلیدی، هدفون، تلفن همراه، اسفنج، درپوش راه‌آب، مسواک، گلدان، قابلمه، نمکدان، آسیاب فلفل، کفش، دستکش، کلاه، پیچ، کمربند، ساعت مچی، باتری، آبکش، خمیر دندان و … یکی را انتخاب می کردند و ایده های خود را برپایه آن پیش می بردند. وظیفه‌ی هر دانشجو در مرحله اول تحلیل شیء انتخاب شده از نظر فرمی و بررسی عملکرد و کارایی آن بود. در مرحله‌ی بعدی دانشجویان از فرم و عملکرد شیء انتخابی خود آشنایی‌زدایی کرده و متعاقب آن فرم و عملکرد جدیدی برای آن شیء پیشنهاد کردند. از رهگذر این تعییر و تحول هر دانشجو با انتخاب یک مقیاس مناسب برای کار، یک طرح خیالی یا یک پروژه معماری با جزئیات مربوطه ارائه کرد.

در روز پایانی کارگاه آرمین دانشگر با بررسی روند کارگاه و نمایش برخی از پروژه های دانشجویان هدف خود از این کارگاه و نتایج آن را بررسی کرد و در ادامه به معرفی آثار و تفکرات خود در دیگر کشورهای دنیا پرداخت. بعد از سخنرانی آرمین دانشگر آثار دانشجویان که حاوی اارئه ماکت و شیت های معماری بود در نگارخانه پردیس هنرهای زیبا به نمایش درآمد.

/ 6 نظر / 39 بازدید
amir

mohandes jan nemone karaye montakhabam bezar bebinim.

محمد

سلام دوست عزیز خواستم درباره مسابقات معماری و سطحش و نحوه برنده شدن تو اونا ازتون راهنمایی بخوام یعنی چقد امید به برنده شدن واقعی و به طبع شناخته شدن تو جامعه معماری هست ؟؟

محمد

یا مثلاً موهبت این کارگاه ها چیه من دانشجوی ترم 3 کارشناسی هستم ممنون میشم راهنماییم کنید ...

ابراهیم روحی

تبریک می گم مهدی جان و امیدوارم همیشه همچون حالا موفق باشی

far......

[دست][دست][دست][دست][دست][تایید]

برده ولی آزاد

چنان درگیر چاله های پشت سر بودم که چاه پیش رو را ندیدم [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] کسی که از اوج می ترسد پایین ترین پله را بالاترین پله می بیند. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] خوشا آنانکه با گذر عمر پیر و با کهنه شدن عشق جوان می شوند. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] حرص و طمع اگر در جوانی پیر نگردد در پیری جوان تر گردد. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] تقدیم شما از هر آنچه نیکی ست.متشکرم از حضورتون عزیز